środa, 6 stycznia 2010

Trzech Króli

Dziś o. Jacek Salij (znowu miałem to szczęście i na niego trafiłem) przypomniał Kolędę barokową Jacka Kaczmarskiego.
Nie przypominał całej, ale dwa najważniejsze fragmenty:

  …
  Niechaj wie człowiecze bractwo,
  Że tak było na początku,
  Gdy złożyły hołd Dzieciątku
  Władza, Wiedza i Bogactwo!
 
  …
  Ale główkę wciąż odwraca
  Gdzie dar prosty, sercu miły,
  Który przed nim położyły -
  Dobroć, skromność, ciężka praca.
18 komentarzy:

 1. Nie znałam tej kolędy, ale podoba mi się; dziękuję; pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobroć, skromność, ciężka praca – normalnie stanął mi przed oczyma nasz sejm TsJ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba przyznać, że Kaczmarski pisał kapitalne teksty – ten też jest taki.

  OdpowiedzUsuń
 4. M@C coś ten onet mści się na Tobie i nie daje wejść na Twój komentarz – pewnie sam nie przypuszczałeś, że aż tak mocno im dopieczesz! A komentarz przedni :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Leszku, serdecznie pozdrawiam w Dniu Twych Urodzin. Spelnienia marzen! :) )))

  OdpowiedzUsuń
 6. Leszku – starałam się e-mailem złożyć Tobie życzenia urodzinowe, lecz nie wiem dlaczego wysyłam tylko „puste koperty” zaś treść znika z rubryki; wobec powyższego proszę przyjmij tutaj życzenia ;Raz w roku jest taki dzień, kiedy troski idą w cień; to dzień URODZIN – TAK WAŻNY WŚRÓD DAT i GODZIN.Z tej okazji, proszę – przyjmij życzenia; zdrowia, szczęścia, powodzenia.Modlę się, by Bóg nieustannie umacniał Cię Swoją łaską i pokojem.Proszę GO, by przedłużał lata Twego życia darząc dobrym zdrowiem.JEZUS – DOBRY PASTERZ niech Ci po wszystkie dni błogosławi, zaś Twoją rodzinę obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami.Leszku wszystkiego naj…naj…najlepszego i dziękuję Bogu że JESTEŚ.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki serdeczne :) – jak to dobrze, że człowiek może mieć zawsze marzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najpierw byłem na n-k i dopiero teraz rozumiem, dlaczego Twoje życzenia były potrójne!Jeszcze raz dzeki (a więc okazało się, że moje podziękowania są poczwórne!), ale przyznam, że kiedyś te urodziny były bardzo atrakcyjne, bo akurat w tydzień po Sylwestrze każdemu marzyła się jakaś impreza powtórkowa; dziś ten dzień nie różni się od wszystkich innych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Leszku -ja też wysłałam Ci życzenia na e-mail. Ale adres był nieaktywny w moim spisie adresów więc piszę także tu.Życzę Ci by ten dzień był zawsze dla Ciebie szczególny. Przecież nasz Najlepszy Przyjaciel, nasz Pan, pamięta o urodzinach swoich dzieci i przygotowuje ten dzień najpiękniej, najlepiej jak tylko można dla Ciebie. On ukrył w tym dniu szczególne skarby dla Ciebie i czeka, że je znajdziesz, że będziesz się nimi cieszył… :) :) :) Życzę Ci byś zawsze odkrywał to co zostało Ci przeznaczone i otrzymywał też o wiele więcej…po prostu mnóstwo Szczęścia Ci życzę :) *

  OdpowiedzUsuń
 10. Moherku – dla Ciebie także [wprawdzie o 3 dni spóźnione], lecz nie mniej szczere życzenia urodzinowe ; buźka Kochana a reszta jest w komentarzu zaadresowanym do Leszka; nie wypada się powtarzać;

  OdpowiedzUsuń
 11. he he -słusznie :) A kom. jest Super

  OdpowiedzUsuń
 12. Leszku, małe ptaszki mi szepnęły, że przeżywasz swoje urodziny, dlatego też życzę Ci wielu łask Bożych, opieki Matki naszej oraz wszystkiego co tylko pragniesz, a PAN jest w stanie Ci to spełnić z pamięcią w modlitwie przed naszą Matką i z serdecznymi pozdrowieniami

  OdpowiedzUsuń
 13. ach Jacek Kaczmarski :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Kartka z onetu doszła – a więc nie było tak źle z tym adresem :) Jeszcze raz dzięki za wspaniałe życzenia (i tamte i te)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak do tej pory wydawało mi się, że to na wiewiórki mówi się Basia, Basia.. No widać wiewiórek coraz mniej i teraz również ptaszki są takie;)Dzięki serdeczne :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Przyznam, że najbardziej go lubiłem z okresu wcześniejszego i do tej pory mam w uszach jego koncert – nagrania jednak nie oddają wszystkiego w pełni.

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja popatrzyłam na te słowa w świetle tego co teraz czytam (Poemat Boga -Człowieka -cudowny dla mnie jest :) Bo w tych słowach są dwa światy: ten ludzki -gdzie cześć oddaje się Władzy, Wiedzy i Bogactwu (to nasze bogi niestety) i świat duchowy, do którego Dzieciątko się zwraca bo Ono stamtąd pochodzi gdzie króluje Dobroć, skromność, ciężka praca …Nieraz sobie myślę jak ciężko Bóg się napracował i dalej pracuje nad naszym zbawieniem. I nie zawsze Mu się udaje zbawić człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 18. No właśnie – dokładnie tak! To są dwa światy. Obyśmy zawsze szukali swojego miejsca w tym drugim.

  OdpowiedzUsuń