piątek, 24 marca 2017

STACJA VIII - PAN JEZUS POCIESZA PŁACZĄCE NIEWIASTYW tej ostatniej drodze szedł wielki tłum, jak pisał o tym Ewangelista. Większość z ciekawości, dla fałszywej atrakcji - ale przecież nie wszyscy. Byli też tacy, którzy widzieli wielką niesprawiedliwość w wyroku, jaki zapadł i chcieli przynajmniej tyle, by okazać Jezusowi, że są z Nim. 
Być może w tym tłumie była to mniejszość, ale były i takie osoby. Nade wszystko kobiety, bo to one bardziej ulegają emocjom i postępują tak, jak im te emocje nakazują - płakały, ale szły. 

Jezu, Ty to wszystko wiedziałeś, a jednak powiedziałeś im: Córki Jeruzalem, nie płacz­cie nade Mną! Płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dzieć­mi! (Łk 23,28)
Tyś tylko raz zapłakał, a było to, gdy zbliżałeś się do Jerozolimy (por. Łk 19,41), bo znałeś przyszły los tego miasta. Nie pozostawią w tobie kamienia na kamie­niu, dlatego żeś nie poznało czasu twego nawiedzenia (Łk 19,44)Teraz o tym samym mówiłeś niewiastom, opisując jaki los je czeka - je i ich dzieci. 

Ileż to razy każdy z nas płakał i za każdym razem powód był najistotniejszy pod słońcem. A ile z nich dziś pamiętamy? 
Ale nawet te powody, które były naprawdę ważne, są niczym wobec naszego zbawienia.  A więc najważniejsze jest to, by nie przegapić czasu nawiedzenia.

Jezu, spraw proszę, abym nie przegapił czasu swego nawiedzenia, bym zawsze rozpoznał ten moment, w którym Ty Jezu do mnie przychodzisz. Bym zawsze wybrał tę drogę, na którą Ty wskazujesz...


6 komentarzy:

 1. Panie, Ty wiesz ile razy lały się łzy z moich oczu, mówię lały bo tak było. Dziś wracając do tych sytuacji wstyd mi, bo ja bardziej Ciebie zraniłam niż ktoś mnie. A, TY mimo wszystko opiekowałeś się mną i tuliłeś mnie w Ramionach, teraz to widzę. Potrzeba jednak czasu abyśmy zrozumieli jaka jest Twoja Wola względem każdego z nas. Dziękuję Ci Jezu za wszystko i przepraszam,że byłam taka jaką mnie znałeś, a jednak pokochałeś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powracam do blogosfery. Gdybyś miał ochotę - zapraszam :)

  http://po-drugiej-stronie-duszy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Leszku, proszę zapisz w linkowni adres do bloga Angeliki. Łatwiej będzie ją odwiedzać, kiedy coś napisze.
  Przepraszam, że tu napisałam, ale nie bardzo wiedziałam, gdzie indziej byłoby lepiej.
  Ponieważ komentarz nie w temacie notki, to proszę usunąć, jak przeczytasz. :)
  MariaR

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie masz rację, ale póki co wprowadziłem ten adres, jako kanał RSS (zarówno dla samych notek, jak i komentarzy) - no i nic :(
   Obawiam się, że to był tylko chwilowy kaprys - jest notka o założeniu blogu, ale nie ma ani jednej z jakąś konkretną treścią oraz są dwa komentarze, które nie doczekały się odpowiedzi.
   Jak coś zacznie się tam dziać, to oczywiście dodam do linkowni.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. No i zanim się tu wpisałaś, już do linkowni dodałem (zaraz po ukazaniu się poprzedniej notki)

   Usuń